Gazebo

Gazebo Katlanır Portatif Çardak Çadır Kamelya

Gazebo Nedir?

Gazebo kelime anlamı bakamından park, bahçe veya geniş alanlarda kullanılan sekizgen, kulesi bulunan “çardak” anlamına gelmektedir. Gazebo çardak yapısı ilk olarak 5000 yıl önce Mısır’da ortaya çıkmış Çin ve İran gibi ülkelerde de kullanılmıştır.  Daha sonra İngiltere’de 18. yy başlarında kullanılmaya başlanmış günümüzde ise daha çok ahşaptan üretilmektedir.

Gazebo Katlanabilir Portatif Çadır/Çardak/Tente/Kamelya Nedir?

Gazebo katlanır portatif çadır/çardak/tente gölgelik sistemleri ise şekilsel ve kullanım amacı olarak tarihte kullanılan gazebolara çok fazla benzemektedir. Bir iskelet yapı ve bu yapıyı örten tavan kumaşı sayesinde gölgelenme ve çeşitli amaçlara hizmet eden, dilenirse baskı yapılabilen akordiyon tarzda katlanıp açılabilen bir çadır/çardak sistemidir.

Gazebolar Nerelerde Kullanılır?

1- Fuarlar.

2- Bahçe, park, bağ, tarla, açık alanlar.

3- Şehir içleri.

4- Düğün salonu, organizasyon alanı vb yerler.

5- Konserler, festivaller.

6- Deniz kenarları, plajlar, karavan ve kamp alanları, dağ, off-road, orman gibi şehir içi ve dışı açık alanlar.

7- Otoparklar.

8- Tezgah, stand yeri, pazaryeri, sergi alanları.

Kısacası gazebo katlanabilir ve korunaklı yapısı ile belediyelerden, reklam ajanslarına, organizasyon firmalarından, pazarcılara, evinizin bahçesinden, dağdaki bir off-road etkinliği merkezine kadar kullanım alanı çok geniş bir gölgelenme ve korunma sistemidir.

Gazebodan Nasıl Faydalanabiliriz?

1- Gazebodan kamp çadırı yapılır.  Kamp çadırı modellerimiz burada tıklayın

2- Gazebo stand haline dönüşebilir.  Gazebo modelleri burada tıklayın

3- Gazebodan bahçeye çardak yapılır.  Bahçe çardağı çeşitleri için tıklayın

4- Gazebodan karavan kış bahçesi yapılır.  Karavan kış bahçeleri için buraya tıklayın

Gazebo Ölçüleri Nelerdir?

  • 2×2 m.
  • 2×3 m.
  • 3×3 m.
  • 3×4,5 m.
  • 3×6 m.
  • 4×4 m.

Gazebo Tavan Kumaşları Nelerdir?

Alım gücünü de hesaba katarsak bir gazebo en uygun 600D imperteks kaplama kumaştan üretilir. Bunu 660D ve oxford kumaşlar takip eder.

Gazebo Yan Duvarlar

Gazebonun yanları yine aynı tavan kumaşından imal edilen duvarlar ile kapatılabilir. Bu duvarlara dilediğinde pencere, kapı, fermuar, sineklik hatta baca cıkışı bile eklenir. Bu duvarlara baskı da yapılır.

Baskılı Gazebo

Gazebonun kumaşı üzerine baskı yapılır, baskı yapılan alanlar şöyledir

  • Gazebo tavan kumaşı
  • Etekler
  • Duvarlar

Gazebo Renkleri Neler Olabilir?

Gazeboda bir renk kısıtlaması yoktur, dilediğiniz tüm renklerden gazebo üretilir.

Gazebo Kamp Çadırı

Gazebo iskelet kullanarak yan duvarlara istediğiniz biçimde pencere, kapı, sineklik, şeffaf pencere, perde, bacı çıkışı, iç kısma raf ve askılık, tabana su geçirmez vinil dikerek gazebonuzu büyük bir kamp çadırına dönüştürebiliriz.


Gazebo Karavan Kış / Yaz Bahçesi

Karavanınıza ilave olarak gazebonuzu karavanın kış bahçesi haline çevirebiliriz, yine kapı, pencere, baca çıkışı, oluk, kapı ve pencere sineklikleri  gibi bir çok ilave opsiyon ile karavanınıza bir oda daha ilave edin.

Gazebo İskeleti Dayanıklı mıdır? Gazebo Kumaşı Özellikleri Nelerdir?

İdeal bir gazebo çelik ve alüminyumdan üretilir. Buna yerli üretim galvanizi de ilave edebilirsiniz. 3 iskelet de son derecede dayanıklıdır. Fayda fiyat açısından çelik (demir) iskelet işinizi görecektir. Rüzgardan etkilenmemesi için opsiyonel olarak satılan gazebo ayak kauçuklarından alabilirsiniz. İmperteks kumaşlardan üretilen gazebolar su geçirmezler. Oxford kumaşlardan yapılan gazebolar ise su iticilidir fakat yoğun yağmurda su geçirirler. İmperteks kumaşlar yağmura dayanıklıdır fakat 3-4 ay sürekli güneş gördüklerinde deforme olurlar. Bu yüzden yazın oxford kumaş kullanmak güneşe karşı gazebonuzu daha dayanıklı kılacaktır.

Gazebo Ölçülerinde Neye Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle gazeboyu kullanma amacınız çok önemli, örneği bir düğün salonu işletmecisi iseniz 3×3 m. gazebo ile salonunuzu güzelleştirebilirsiniz. Örneğin çocuğunuza bir bahçe evi düşünüyorsanız 2×2 bir gazebo size yetecektir. En çok 3×3 m. gazebo tüketilir.

Gazebo Fiyatları Ne Durumda?

Gazebolar ölçü, kumaş durumu, baskı durumu, duvarların durumu gibi opsiyonlarıyla fiyatlarda değişiklik gösterirler. En uygun fiyatı ihtiyacınıza göre firma yetkililerimizden isteyebilirsiniz.

Güncel gazebo ve bahçe modeli gazebo fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Güncel gazebo kamp çadırı ve karavan kış bahçesi fiyatları ise burada.

Geri Dön

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.