Kargom Geldi Öncelikle Ne Yapmalıyım?

Kargonuz geldiğinde kargoyu getiren kuryeyi göndermeden ve teslim alınmadan kargonun hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz.

1- Kargo Ne Zaman Gelir?
– Kargo süreleri kesin olmamakla beraber genelde 1-3 iş günü kadar sürmektedir.

2- Kargom Ne Kadar Tutar?
– Kargo şirketleri taşıdıkları ürünleri hacim veya ağırlıklarına göre fiyatlandırırlar. Sipariş vermek istediğiniz ürünleri sepete ekledikten sonra sepetinizde gönderim ücretini görebilirsiniz.

3- Ürün Gelmiş Ancak Adreste Kimse Bulunmadığı İçin / Adreste Bulunanların Bilgisi Olmadığı İçin Geri Gitmiş Ne Yapabilirim?
– Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü 3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

4- Ürün 3 Gün Kargoda Beklemiş ve Geri Gitmiş Ne Yapabilirim?
– Teslim almadığınız ürünlerin kargosu mağazamıza geri döner, gidiş ve geliş olarak kargo ücreti alıcıya yansıtılır.

5- Ürün Kargoda Hasarlı veya Eksik Çıktı Ne Yapılır?
– Kargo geldiğinde ürünün hasarlı olup olmadığı ihtimaline karşılık kargonun kontrolü kargo teslim alınmadan kontrol edilmelidir. Bu esnada kuryeyi kesinlikle göndermeyin. Eğer kontrol edilmeden kargoyu teslim alırsanız ürünün değişimi veya iadesi olmamaktadır. Bazı ürünlerimizde kırılma ve çizilme riskleri bulunmakta ve sipariş esnasında bu riski kabul ettiğinize dair ön kabul alınmaktadır, eğer hasarlı olan ürün bu ürünlerden biri değilse, kontrol ettiğinizde kargonuz hasarlı veya eksik çıkarsa kargo zarar gördüğü için tutanak tutturarak ürünü almayınız.

6- Uçak Kargo Var Mı?
– Uçak kargo yapılabilmektedir, maliyetleri için mağazamızla ayrıca görüşünüz.

7- Kargo Takip Numarasını Nereden Temin Edebilirim?
– Ürününüz kargoya verildikten sonra mağazamızdan kargo takip numarası alabilirsiniz.

8- Siparişim Elime Ulaşmadı Ne Yapmalıyım?
– Mağaza siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. İletişim bölümündeki telefon numaralarından veya e-posta adresinden tarafımıza ulaşıp kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

9- Ürün Kargoya Verildikten Sonra Teslimat Adresini Değiştirebilir Miyim?
– Teslimat adresi değişikliklerinde kargo şirketi 2 defa ödeme almaktadır.

10- İstediğim Kargo Firmasını veya Ambarı Kullanabilir Miyim?
– Anlaşmalı olduğunuz veya olmadığınız başka bir kargo şirketi veya ambar firması ile gönderim yapılmasını isteyebilirsiniz.