Kırlangıç bayrak, üçgen uçları olan ve genellikle saten kumaştan üretilen bir bayrak modelidir. Kırlangıç bayrak fiyatları Türk bayrağı veya logolu olmak üzere ve ölçüleri, bayrak tasarımının özel gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Üçgen kesim dışında düz veya dışa doğru kama şeklinde de kesimleri vardır. İç ve dış mekanda kullanıma uygundur, ürettiğimiz kırlangıç bayraklar standartlara göre ve daha üst kalitededir.

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Sayfa Başına Ürün Adedi 12 24 48

Logolu Kırlangıç Bayrak

87,74 

Kırlangıç Türk Bayrağı

87,74 

Kırlangıç Bayrak

Kırlangıç bayrak genellikle saten kumaştan üretilen uçları üçgen kesik bir bayrak modelidir. Ağırlıklı olarak iç mekanda kullanılmasına rağmen dış mekanda da kullanılabilir. Kırlangıç bayrak, kırlangıç Türk Bayrağı'nda olduğu gibi logolu üretildiğinde de ölçüleri eni boyunun 2 katı, 3 katı, 4 katı üretilebilir. Kırlangıç bayrak saten kumaştan veya raşel kumaştan yapılan, üzerine dijital baskı yapılabilen, alt kısmı kırlangıç kuyruğu tarzında içe üçgen, kama gibi dışa ok, düz ve bazen de oval kesilebilen, pvc boru ve ip ile asılabilen bir bayrak çeşididir. Kırlangıç bayrak fiyatları bu kesim tarzına göre değişmezler.

Kırlangıç Bayrak Kumaşı

Kırlangıç bayrak çoğunlukla saten kumaş bazen alpaka ve raşel kumaştan üretilmektedir. Kırlangıç bayrak fiyatları kumaş türüne göre değişkenlik gösterebilir.

Kırlangıç Bayrak Saten Kumaş

Kırlangıç bayrak malzeme kalitesi dayanıklılık ve görünüm açısından önemlidir. Kırlangıç bayrak genellikle saten kumaştan üretilir. Bu kumaşlarda piyasada 120-160 gram aralığında bulunurlar. Saten kumaş polyester dokuma bir kumaş türüdür. Parlak ve canlı renkler yansıtır. Kırlangıç bayrak bazen de alpaka kumaştan üretilir. Alpaka kumaş piyasada genelde 100-145 gram arasında bulunur.  Kırlangıç bayrak zaman zaman da raşel kumaştan üretilir. Raşel kumaş kırlangıç bayrak için ekonomik ve pratik yoldur. Kırlangıç bayrak kumaşı olarak raşel kumaş piyasada daha çok 90-125 gram aralığında bulunabilirler. Kırlangıç bayrak kumaşlarından hangisi olursa olsun hepsi suya dayanıklıdır. Kırlangıç bayrak fiyatları da kumaşa göre değişkenlik gösterebilir.

Kırlangıç Bayrak Fiyatları

Kırlangıç bayrak fiyatları ölçüye göre değişir. Kırlangıç bayrakta saten kumaş tercih edilirse eğer en ve boy ölçüleri verildiği takdirde hemen kırlangıç bayrak fiyatı çıkarılır. Kırlangıç bayrak fiyatı araştırması yapılırken en önemli sorun da üretici firmanın düzgün bir tedarikçi oluşudur.  Kırlangıç bayrak fiyatları ise ölçü, model, malzemeye göre değişiklik gösterir.

Kırlangıç Bayrak Ölçü Kuralları

Kırlangıç bayrağın diğer bir özelliği de üzerine basılacak olan logonun üstten mesafesi bayrağın eni veya eninin yarısı gibi standartları vardır. Kırlangıç bayrak ölçüleri boyu eninin 2 katı, 2,5 katı, 3 katı, 4 katı, 5 katı şeklinde gider. Kırlangıç bayrak fiyatları da buna göre şekillenir.

Kırlangıç Bayrak İle Reklamın Avantajları

Kırlangıç bayrak ile reklam yapmak avantajlı, kolay hazırlanabilir ve uygulanabilir ayrıca düşük maliyetlidir.  Kırlangıç bayrak hareketli yapısı sayesinde pratik ve ekonomik olduğu kadar dikkat çekici bir reklam enstrümanıdır.  Kırlangıç bayrak bu hareketli yapısı sayesinde merak uyandırabilir ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilir. Kırlangıç bayrak üzerindeki logo veya desen ile etkileyici bir mesaj verebilir, kurumsalınızı rahatlıkla yansıtabilir. Kırlangıç bayrak ile tanıtım yapmak isteyenler hedef kitlesine etkileyici bir şekilde hitap edebilirler. Kırlangıç bayrak fiyatları da kazandırdığı hesap edildiğinde ucuz kalacaktır.

Kırlangıç bayrak reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan bir bayrak çeşididir. Kırlangıç bayrak genellikle firmaların logolarının veya sloganlarının basılı olduğu, uç kısmı dışarı veya içeri doğru kesilmiş bir bayraktır. Kırlangıç bayrak hakkında bilmeniz gereken noktalar şunlardır:

  • Tasarım ve renk: Kırlangıç bayrak tasarımı ve rengi kullanım amacına ve zevke uygun olmalıdır. Kırlangıç bayrak farklı boyutlarda, şekillerde ve renklerde üretilebilir. Bazen kırlangıç bayrak  dikdörtgen, bazıları ise kare olabilir. Bazen kırlangıç bayrak uç kısımları dışarı doğru üçgen, bazıları ise içeri doğru ters V şeklinde kesilir. Bazen kırlangıç bayrak tek renkli, bazıları ise desenli veya renkli olabilir. Kırlangıç bayrak üzerine basılacak logo, slogan veya mesaj da net ve okunaklı olmalıdır.
  • Kullanım amacı: Kırlangıç bayrak kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin, iş yerlerinde veya fuar, açılış, seminer gibi etkinliklerde kullanılacak kırlangıç bayrak  daha büyük ebatlı, çift taraflı baskılı ve pvc boru veya ip ile asılabilir olmalıdır. Bu sayede daha çok dikkat çeker ve reklam etkisini arttırır. Plaj, bahçe veya balkon gibi açık alanlarda kullanılacak kırlangıç bayrak ise daha küçük ebatlı, tek taraflı baskılı ve kazık ile sabitlenebilir olmalıdır. Bu sayede daha pratik ve estetik bir görünüm sağlar.

Kırlangıç Bayrak vs. Kırlangıç Flama Ayrımı

Genel kaide olarak ülkelerin bayrağı olur, şirketlerin, şahısların flamaları olur. Bunu şöyle açıklayabiliriz; eğer bir kırlangıç bayrağın üzerinde logo var ise bunun adı kırlangıç flama haline dönüşür ama eğer kırlangıç bayrağın üzerinde Türk Bayrağı varsa bu kırlangıç bayraktır. Genel kaide olarak böyle olsa da halk arasında genel kullanımda kırlangıç flama yerine hepsine kırlangıç bayrak denilmektedir.

Kırlangıç Bayrak Nerden Gelir?

Türk bayrağının en eski örneklerinden biri kırlangıç türk bayrağıdır. Kırlangıç türk bayrağı, Osmanlı Devleti döneminde kullanılan ve uç kısımları üçgen şeklinde kesik olan bir bayrak türüdür. Bu bayrakların uç kısımlarının kesik olmasının nedeni, rüzgarın etkisiyle bayrağın yıpranmasını önlemek ve daha estetik bir görünüm sağlamaktır.

Kırlangıç Türk bayrağı, Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan itibaren askeri alanda kullanılmıştır. Özellikle denizcilikte önemli bir rol oynamıştır. Osmanlı donanmasının gemilerinde kırlangıç Türk bayrağı dalgalanmıştır. Ayrıca Osmanlı Devleti’nin fethettiği topraklarda da kırlangıç türk bayrağı göndere çekilmiştir.