Gönder bayrağı, resmi veya özel etkinliklerde kullanabileceğiniz ve direğe asılan bir bayrak çeşididir. Gönder bayrağı kategorimizde; rekabetçi fiyatlarla sunulan ve çeşitli ölçülerde bayraklara ulaşabilirsiniz. Dayanıklı kumaşlardan ürettiğimiz yatay ve dikey gönder bayrakları, logolu seçenekler ve flamalar gibi ürünlerimiz mevcuttur.

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Sayfa Başına Ürün Adedi 12 24 48

Blackout Bayrak

Gönder Bayrağı Logolu Tüm Ölçüler

$ 0,80

Gönder Bayrağı Logolu Çift Kat Saten Tüm Ölçüler

$ 1,44

Dikey Özel Logolu Gönder Bayrağı Tüm Ölçüler

$ 5,56

Dikey Özel Logolu Gönder Bayrağı Tüm Ölçüler (L Tipi)

$ 5,56

Gönder Bayrağı Hakkında Tüm Bilgiler

Gönder bayrağı, bayrak direklerine çekilen bayrağın çeşidine verilen isimdir. Özel günlerde anlam ve sembol taşır. Gönder bayrakları şirketler ve kişiler için etrafına sembolizm ve mesaj manaları taşır.

Gönder Bayrağı Modelleri

Bu bayraklar şekilleri bakımında ikiye ayrılırlar, yatay çekilen, dikey çekilen.

Yatay Bayraklar

Bu tip bayraklar standart ve sık karşılaştığımız modeldir. Gönder direğine çekilen bayraklar 1x1,5 oranındadır. 100x150 cm oranı dünyada en sık kullanılan bayrak ölçüsü oranıdır. kısa kenar bayrak direğine paralel olacak şekilde çekilir.

Dikey Bayraklar

Dikey bayraklar bayrak ölçüsü oranı eni boyunun 2, 3, 4 katı olacak şekildedir. Bazen de 5 katı hatta 6 katı olduğu ölçülerde karşımıza çıkar.

Bu ölçüler genellikle bayrak direği ile doğru orantılıdır. Genellikle bayrak direği dikey olan bayrağın ölçüsünün 2 katı veya 3 katına eşittir. Dikey bayraklar bayrak direğine uzun kenarı paralel olacak şekilde çekilir.

Firma Logo Baskılı Gönder Flama

Genellikle özel ve kamu kuruluş ve şirketler sembollerini taşıyan bir bayrağı bayrak direğine asma işlemini gerçekleştirirler. Üzerinde değişik sembol ve desenlerin bulunduğu bayrak direğinde yer alan bayrağa gönder flaması denir. Halk dilinde daha çok bayrak olarak bilinir.

Flamaya baskı yapılması için birçok teknik vardır, bunlar emprime, dispers, sublime, rotasyon, filmdruck yöntemleridir.

Gönder Bayrağı Ölçüleri

Bayrak ölçüleri yatay çekilen gönder bayraklarında 1x1,5 oranında büyür. Örneğin 2x3 metre veya 3x4,5 metre gibi. Dikey çekilen bayraklar ise 1x2 1x3 1x4 oranında büyüyebilir. Bu konuda kanuni bir kısıt olmadığı gibi göze hoş görünme veya çekileceği bayrak direği önemlidir.

Kumaş

Gönder bayrağı satın alırken bilmeniz gereken ikinci konu kumaştır. İnsanların en çok araştırma yaptığı ve yanıldığı noktaların başında gelir.

Bu bayraklarda kumaş türü ikiye ayrılır. Raşel kumaş ve çift kat saten kumaş. Bir de alpaka kumaş vardır ki bu kumaş türü daha çok Türk Bayrağı için üretilmektedir.

Raşel kumaş daha sık karşılaştığımız bir kumaştır. Bu kumaş ince gözenekli yapısı sayesinde rüzgarı içinden geçirerek rüzgardan yıpranmayı minimuma düşürür. Polyester olması nedeniyle de teknik ve hızlı kuruyan bir kumaş türüdür.

Örme polyesterden mamul olan raşel kumaş piyasada gramajı genellikle 90-120 gram aralığında satılmaktadır. Kumaşın 110-120 gram arasında olması her zaman daha iyidir.

Çift Kat Saten Kumaş Gönder Bayrağı

Gönder bayrağı, bayrak direğinde dış coğrafi etkenlere ne kadar çok dayanırsa o kadar çok bütçe dostu demektir. Fakat her güzel şeyin sonu olduğu gibi gönder bayrağı da bir gün eskir. Bu eskimenin minimize edilmesi için teknoloji her geçen gün ilerlemektedir. Ama mutlaka bulunduğunuz coğrafi koşullara göre gönder bayrakları da yıpranacaktır.

Eğer bayrağınız 200x300 cm den daha küçük ise çift kat saten kumaş tercih edilebilir. Çift kat saten kumaş dokuma bir kumaş türüdür. İki ayrı kumaşın birine arkalı önlü dikilerek yapılmasıyla bilinir. Ağır olması bayrak direğinde dalgalanmama gibi bir sonuç vermez fakat yine de raşel kumaş kadar dalgalanmaz.

Aslında bu durum bayrağın daha az yıpranmasına neden olur. Elbette daha uzun gideceği için ve kumaşın 2 katlı olması nedeniyle maliyeti daha yüksetir. Çift kat saten kumaş gönder bayrağı genelde 120-160 gram arasında piyasada bulunur. 140-160 gram arası olanlar tercih edilirse daha sağlıklı olur.

Gönder Bayrağı Fiyatları

Gönder bayrağı fiyatları ölçüsüne ve kumaş türüne göre değişmektedir. Ancak burada en doğru iş düzgün tedarikçi bulmaktan geçer.

Zira düzgün tedarikçi size gönder bayrağı satışı yapmaktan çok doğru gönder bayrağını bulmanız için yardımcı olur. Yıpranmayı aza indirgeyerek bütçenizi korur. Bunun yanı sıra gönder bayrağını yedekli almakta fayda vardır. Rüzgar veya yağmur nedeniyle bayrak olmayan gönder direği sorun olabilir.

Bazı Hassasiyetler

Bu bayrakların imalatı son derece hassasiyet ister. Bayrakların özellikle en boy oranları ülke bayrağı mevzu bahis olduğunda önemlidir. Zira bazen bu ölçüler ülke krizi çıkaracak kadar ileriye gidebilir. Türk Bayrağı fabrika önünde en sağdaki direkte çekili olmalıdır.

Hava koşullarından zarar gören bayrak derhal değiştirmelidir. Tercih edilen kumaş ne olursa olsun gönder bayrağın kaliteli olması gereklidir. Bayrakların kullanım alanları konusunda kanuni bir kısıt yoktur. Uzun süre gönder direğinde kalan bayrak solmuş ve yıpranmış olabilir.

Ekonomik olsun diye bayrağın boyutları kesilerek bir uçum kenarı deformasyonu giderilemez. Uçum kenarı yıpranan bayrak değişmelidir.

Baskı Hakkında

Bayrak yapan firmalarda en sık yapılan hata kullanılan kalitesiz boyadır. Gönder bayrak direğe çekildikten sonra kullanılan boya yüzünden uzun ömürlü olmaz. Güneşten çok hızlı etkilenir ve solar hatta akar.

Sublimasyon boya kullanarak yapılan bayrak ucuzdur. Ucuz olan bayrak aslında daha fazla satın almaya yol açarak size zarar ettirir.

Bayrak Direği

Kalitesine dikkat edilen gönder bayrağı kadar gönder bayrak direği de önemlidir. Gönder bayrak direği fiyatları için bayrak direği kategorisine göz atınız. Her ne kadar kaliteli bir bayrak olursa olsun tepe döneri olmayan bir bayrak direği bayrağın ömrünü tüketir.