Dış mekan bayrak direkleri, açık hava etkinlikleri ve kurumsal kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Dış mekan bayrak direği fiyatları; boyutları ve üretim malzemesine göre farklılık göstermektedir.

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Sayfa Başına Ürün Adedi 12 24 48

10 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 921,31

11 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 1.081,54

12 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 1.161,66

15 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 2.283,25

3 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 329,36

4 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 356,06

5 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 382,76

6 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 409,48

7 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 436,18

8 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 560,80

9 Metre Paslanmaz Bayrak Direği

$ 605,30

Dış Mekan Bayrak Direği

Dış mekan bayrak direği, açık havada kullanılan bayrakların sergilenmesi için tasarlanmıştır. Bayrak direği reklam, tanıtım, kurumsal kimlik veya milli duygu gibi amaçlarla kullanılabilir. Bayrak direği farklı boyut, şekil, malzeme ve montaj tiplerine sahip olabilir.

Bayrak direği seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Bayrak direğinin malzemesinin kalitesi ve dayanıklılığı önemlidir. Bayrak direğinin malzemesi hava koşullarına, paslanmaya ve korozyona karşı dirençli olmalıdır. Bayrak direğinde genellikle paslanmaz krom ve galvaniz gibi metaller kullanılır.
  • Bayrak direğinin boyutu ve şekli kullanım amacına ve yerine uygun olmalıdır. Bayrak direğinin boyutu bayrağın boyutuyla orantılı olmalıdır. Bayrak direğinin şekli de bayrağın asılma şekline göre değişebilir. Örneğin yatay veya dikey bayraklar için farklı şekillerde direkler tercih edilebilir.
  • Bayrak direğinin montajı ve bakımı kolay olmalıdır. Bayrak direği monte edileceği zemine veya duvara uygun aparatlarla sabitlenmelidir. Bayrak direği bakımı için de düzenli olarak temizlenmeli ve kontrol edilmelidir.

Bayrak direği sipariş verirken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

  • Türk Bayrağı’nın takılacağı bayrak direği yüksek olmalı veya bayrak direği boyu eşit olacak ise bayrak bir boy büyük alınmalıdır.
  • Bayrağın eni genellikle bayrak direğinin boyunu verir.
  • Türk Bayrağı’nın takılacağı bayrak direği binaya göre en sağda olmalıdır.

Bayrak direği montajında fiyatları etkileyen unsurlar şunlardır:

  • Zeminin beton olması bayrak direği montajını pratik hale getirir. Zemine açılacak 4 adet deliğe epoksi sıkılır ve tijler bu delikte dondurulur. Ardından bayrak direğinin alt ankraj kısmı bu tijlere cıvata yardımı ile sabitlenir.
  • Zemin toprak ise bayrak direği boyuna göre uygun çukur kazılır ve beton atılır, daha sonra beton zemine uygulanan işlem tekrarlanır.