Bayrak

Bayrakların Kullanım Süreleri

Bayrağına İyi Bak!

Bayrağın kullanım ömrünü uzatmak için tüyolar.

Bayrak kullanım süreleri tamamen subjektifdir. Ultraviyole ışınları, şiddetli rüzgarlar elyafların kırılmasına ve dikiş kenarlarının parçalanmasına neden olur.

Bayrağın kullanım yerine göre bayrak kullanım süresi değişir. Bir bayrağın ekstrem koşullardaki kullanımından ziyade uzun ömürlü olması için ılıman iklim sıcaklıklarında kullanılması önemlidir.  Kuvvetli rüzgarlı günlerde bayraklarınızı açmamanız gerekir, ayrıca yüksek yerlerde veya yüksek direklerde kullanılan bayraklar daha kısa ömürlüdür.

Bayrak kullanım süresi bayrağın uçum süresine bağlıdır, 24 saat dalgalanan bir bayraktansa gün içinde şafaktan alacakaranlığa kadar açık olan bir bayrak daha az zarar görür.

Bizler bayrak üretiminde günümüz teknolojisinin son geldiği noktadaki iplik ve boyaları kullanıyoruz.

Bayrak kullanımları kullanılan yerdeki rüzgar, hava sıcaklığına göre değişmekle beraber 6-12 ay arası kullanım beklenmektedir, bazen bu süre 2 yıla çıkabilirken bazen 3 aya düşebilmektedir. Kullanım ömürlerinin kısalmasının başlıca nedeni şiddetli esen rüzgar veya bayrağın bir yere çarpması olabilir, bayrak serbestçe dalgalanmalıdır.

Bayrak direği de bayrak ömrü için önemlidir, bayrak direğinin 360 derece dönerli olması bayrağın direğe dolanmasını engeller.

Bayrağın hafif olması uçumunu kolaylaştırdığı gibi ömrünü de arttırır, bayrak kenar dikişleri büyüklüklerine göre tek dikiş, çift dikiş, dört dikiş veya üçgen muska yöntemiyle yapılır.

Geri Dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.